قالیشویی بانو
قالیشویی بانو در ماهدشت

قالیشویی در ماهدشت – اگر فرش یا موکت شما بوی عجیبی دارد این می‌تواند ناشی از ریخته شدن نوشیدنی یا مواد خوراکی روی آن باشد. اگر از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید ادرار و استفراغ آنها می‌توانید بوی بسیار زننده داشته باشد. استفاده از مواد شیمیایی بسیار قوی برای محیط زندگی شما خوب نیست و می‌تواند برای چشم و سیستم تنفسی مضر باشد. جوش شیرین ارزان است وبرای انسانها و حیوانات خطری ندارد.

چطور با جوش شیرین بوی بد فرش را از بین ببریم؟

  1. ابتدا فرش خود را با جاروبرقی کاملا جارو کنید.  ابتدا فرش را تا جایی که می‌توانید تمیز کنید. از جارو برقی استفاده کنید تا هرچه مواد و آشغال بزرگ روی فرش قرار دارد جارو شود. آشغالهای زیادی ممکن است در عمق فرش نفوذ کرده باشند. بنابراین درجه جارو برقی را روی شدید بگذارید.
  2. از دیگران بخواهید در زمان تمیز کاری روی فرش قدم نگذراند. وقتی فرشتان به خوبی جارو کردید به خانواده خود بگویید که روی فرش وقتی که روی آن جوش شیرین می‌ریزید قدم نگذارند.
  3. اگر فرش بزرگی دارید لازم نیستم تمام فرش را در یک نوبت تمیز کنید. می‌توانید در چندین نوبت اقدام به اینکار کنید.
  4. به طور مساوی جوش شیرین را روی فرش پخش کنید. ممکن است مجبور باشید مقدار بسیار زیادی از جوش شیرین را استفاده کنید. البته جای نگرانی نیست جوش شیرین ارزان است. به گونه‌ای جوش شییرین را روی فرش بریزید که به سختی بتوان رنگ فرش را تشخیص داد. نگران نباشید جوششیرین خطرناک نیست.
  5. بهتر است از جوش شیرین تازه استفاده کنید. جوش شیرینی که قبلا درش باز شده و در یخچال نگهداری می‌شود گزینه مناسبی نیست. زیرا در این صورت رطوبت به خودش جذب کرده و نمی‌تواند چندان از نظر بو زدایی درست عمل کند.
  6. جوش شیرین را با یک اسفنج نرم مالش دهید. حال که جوش شیرین کل فرش شما را پوشانده می‌توانید با استفاده از یک اسفنج نرم آن را روی فرش مالش دهید تا بیشتر به عمق فرش نفوذ کند.
  7. اکنون برای ۲۴ ساعت بگذارید که فرش به حال خود رها باشد
  8. در طول این مدت تلاش کنید که روی فرش قدم نگذارید. اگر به طور تصادفی قسمتی از جوش شیرین از روی فرش پاک شد.، دوباره به آن قسمت جوش شیرین بپاشید. برای اینکه جوش شیرین درست عمل کند باید حتما رو تمام فرش را پوشانده باشد.
  9. در نهایت باید فرش خود را از جوش شیرین پاک کنید. اینکار را باجارو برقی انجام دهید. در طول مدت 24 ساعت جوش شیرین تمام رطوبت و آشغال بدو بو را باید جذب کرده باشد.

ماهدشت در کرج واقع شده است – هر یک از مشتریان ما که نیاز به قالیشویی در این منطقه دارند. می‌توانند با امور مشتریکن قالیشوی بانو در کرج تماس بگیرند.

فرش ها هم مانند سایر کالاها دچار پوسیدگی و پارگی می شوند، اما پوسیدگی می تواند علل مختلفی داشته باشد. در بیشتر موارد پوسیدگی و پارگی در فرش، به دلیل نحوه نادرست نگهداری در آن ایجاد می شوند. یکی از دلایلی که سبب ایجاد پوسیدگی در فرش می شود، خشک کردن ناقص فرش است. در این مقاله قصد داریم شما را با بعضی علل ایجاد پوسیدگی و پارگی در فرش و بهترین راه مقابله با آنها آشنا کنیم.

علل ایجاد پوسیدگی و پارگی در فرش و بهترین راه مقابله با آنها

فرش های از جمله لوازمی هستند که نیاز به شستشوی سالانه دارند. معمولاً باید شستشوی فرش ها هر 12 یا 18 ماه یکبار انجام شود. شستشوی به موقع فرش، سبب افزایش طول عمر، لطافت و زیبایی آن می شود. بسیاری از افراد با تصور اینکه شستشوی فرش یک کار ساده است، خود اقدام به شستشوی آن می کنند. موارد متعددی از آسیب رساندن به فرش توسط همین افراد مبتدی دیده شده که به دلیل عدم آگاهی کافی از اصول اساسی شستشو، موجب آسیب رساندن به فرش شده اند. این آسیب ها ممکن است در حین فرآیند شستشو و یا پس از خشک کردن فرش رخ دهند. به عنوان مثال پارگی فرش در حین انجام شستشو و پوسیدگی آن به دلیل عدم خشک کردن صحیح فرش از جمله این موارد هستند و در صورت رخ دادن هر کدام از این آسیب ها، صاحب فرش متحمل خسارت های هنگفتی خواهد شد. این در حالی است که شما می توانید شستشوی فرش خود را به قالیشویی های معتبری همچون قالیشویی بانو در ماهدشت بسپارید تا متخصصین ما با بهترین روش ها، این کار را برای شما انجام دهند.

بسیاری از مردم فکر می کنند استفاده از شامپو فرش روش مناسبی برای بازگرداندن پاکیزگی به فرش هایشان است، اما در عمل خلاف این موضوع صادق است! زیرا رطوبت موجود در شامپو فرش، در تار و پود فرش باقی مانده و پس از مدتی سبب ایجاد پوسیدگی در فرش می شود. در ابتدا علائم پوسیدگی غیر قابل رؤیت هستند اما با گذشت زمان شاهد رنگ پریدگی یا مخلوط شدن رنگ های قسمتی از فرش خواهند بود که این نشان دهنده شروع پوسیدگی در فرش است. پارگی فرش، صدمه نهایی را پس از پوسیدگی بر پیکره فرش وارد می کند و فرش عملاً غیر قابل استفاده می شود. هنگامی که شما فرش خود را به متخصصین شرکت قالیشویی بانو در ماهدشت می سپرید همه فرآیندهای شستشو و خشک کردن به صورت کنترل شده انجام می شوند. بنابراین اگر نگران دوام و زیبایی فرش خود هستید با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *