شماره تماس

91002728 -02634118

.

چگونه لکه چسب را از روی فرش پاک کنیم؟

یکی از مهمترین وسایلی که به خانه زیبایی و جلا می بخشند فرش ها هستند. فرشها به مرور زمان ممکن است انواع آلودگیها و گرد و خاک را به خود جذب کرده و نیاز به پاکسازی و شستشو داشته باشند. بنابراین فرش ها بعد از گذشت مدتی نیاز به خاک گیری و شستشو دارند. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما بوجود آید ریختن انواع چسب بر روی فرش است. در صورتیکه شما هنرمند باشید یا کودکی داشته باشید احتمال بیشتری دارد که با این مشکل روبه رو شوید. در این مقاله در تلاش هستیم تا راهکارهای پاک کردن چسب از روی فرش را برای شما بیان کنیم.

پاک کردن پسب از روی فرش

مراحل پاک کردن لکه چسب:

چگونه لکه چسب را برطرف کنیم؟ این سوالی است که در ادامه پاسخ داده خواهد شد. 

روش اول: پاک کردن لکه چسب با الکل
 • با پاک کردن چسب اضافی از روی فرش شروع کنید. از یک سوهان پلاستیکی یا یک چاقوی صاف استفاده کنید تا چسب را به آرامی بتراشید. مراقب باشید به الیاف فرش آسیبی وارد نشود.
 • هنگامی که تا حد ممکن چسب را پاک کردید، مقدار کمی الکل را اسپری کنید روی یک پارچه تمیز یا توپ پنبه ای و الکل را روی لکه چسب بزنید و اجازه دهید چند دقیقه بماند.
 • با استفاده از یک پارچه تمیز، لکه را به آرامی پاک کنید. مراقب باشید لکه را مالش ندهید زیرا باعث پخش شدن چسب می شود.
 • روند استفاده از الکل و لکه را تکرار کنید تا لکه از بین برود.
 
روش دوم:  استفاده از آب و سرکه

اگر لکه چسب هنوز قابل مشاهده است، سعی کنید از مخلوطی از سرکه و آب به مقدار مساوی استفاده کنید. محلول را بوسیله یک قلمو یا پارچه نخی تمیز روی لکه پخش نمایید و بگذارید چند دقیقه بماند، سپس بوسیله یک پارچه تمیز پاک کنید. توجه داشته باشید که نباید پارچه را روی اطراف محل لکه بکشید چون ممکن است لکه پخش شود.

روش سوم: استفاده از پاک کننده های صنعتی:

اگر لکه همچنان باقی ماند، میتوانید از یک فرش شوی تجاری استفاده کنید. دستورالعمل های روی محصول را به دقت دنبال کنید و ابتدا بر روی یک ناحیه کوچک و نامحسوس از فرش آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به الیاف آسیب نمی رساند.

پاک کردن لکه چسب از روی فرش
روش چهارم: استفاده از مایغ ظرفشویی و آب گرم
 • روش دیگر برای پاک کردن لکه چسب از روی فرش استفاده از مخلوط صابون ظرفشویی و آب گرم است. چند قطره صابون ظرفشویی را با آب گرم در یک کاسه مخلوط کنید و محلول را با یک پارچه تمیز روی لکه بکشید تا پاک شود.
 • به آرامی لکه را با پارچه بشویید و مراقب باشید به الیاف فرش آسیبی وارد نشود. لکه را با یک پارچه تمیز پاک کنید تا محلول صابون پاک شود.
 • محل را با آب تمیز بشویید و آن را با یک حوله تمیز خشک کنید. این کار را تا زمانی که لکه چسب به طور کامل پاک شود تکرار کنید.
 

نکاتی درباره پاک کردن لکه چسب از روی فرش

 • توجه به این نکته مهم است که انواع مختلف چسب ممکن است به روش های مختلفی پاک شود. برخی از انواع چسب ها ممکن است نیاز به استفاده از استون داشته باشداما برخی دیگر را می توان با سرکه یا الکل پاک کرد.
 
 • اگر در مورد نحوه پاک کردن نوع خاصی از لکه چسب مطمئن نیستید،  از یک قالیشویی حرفه ای مشاوره بگیرید.
 
 • برای جلوگیری از لکه های چسب در آینده، بهتر است مراقب باشید که در کجا و چگونه از چسب استفاده می کنید. در صورت امکان روی سطحی کار کنید که به راحتی تمیز شود یا با مواد محافظ پوشانده شده باشد.
 
 • اگر به طور تصادفی چسب روی فرشتان ریخت، به سرعت آن را پاک کنید تا از نفوذ چسب به بافت فرش جلوگیری کنید. سپس از روش های بالا برای پاک کردن لکه در اسرع وقت استفاده کنید، قبل از اینکه پاک کردن آن دشوارتر شود.
 
 • هنگام پاک کردن لکه های چسب از روی فرش، مهم است که از آب داغ یا حرارت زیاد خودداری کنید. این می تواند باعث شود چسب روی الیاف فرش بچسبد و پاک کردن لکه را دشوارتر کند.
 
 • برای لکه‌های چسب سخت، از یک محصول مخصوص تمیز کردن فرش استفاده کنید که به طور خاص برای پاک کردن لکه‌های چسب طراحی شده است. این محصولات در اکثر فروشگاه های لوازم خانگی یا قالیشویی موجود است.
 
 • هنگامی که لکه چسب را با موفقیت پاک کردید، مطمئن شوید که محل را با آب تمیز بشویید و آن را با یک حوله تمیز خشک کنید تا محلول تمیز کننده باقیمانده از بین برود.
پاک کردن لکه چسب از روی فرش

نتیجه گیری:

همانطور که در بالا توضیح داده شده استبرای پاکسازی لکه چسب سرعت مهمترین رکن است. توجه داشته باشید که درصورت عدم اطلاع کامل بهتر است پاکسازی لکه فرش را به قالیشویی معتبر بسپارید.

شما می‌توانید برای شستن فرش و یا از بین بردن هرنوع لکه از قالی‌شویی بانو کرج کمک بگیرید. در صورت تمایل برای مشاوره رایگان و یا سفارش دهی با شماره 02634118 تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها

آخرین مقالات

شعب قالیشویی بانو کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *