قالیشویی در کرج
خانه / شستشوی فرش / چه موادی را برای موکت شویی و قالیشویی استفاده نکنیم؟

چه موادی را برای موکت شویی و قالیشویی استفاده نکنیم؟

چه موادی را برای موکت شویی و قالیشویی استفاده نکنیم؟

بر اساس تجربه ما در قالیشویی بانو بسیاری از مردم به اشتباه از مواد شوینده‌ی نامناسب برای فرش و موکت خود استفاده می‌کنند. برای مثال استفاده از پودر لباسشویی در میان مردم بسیار شایع است، این در حالی است که پودر لباسشویی باعث ایجاد حس چسبندگی در فرش می‌شود و برای از بین بردن آن به مقدار زیادی آب نیاز است که در زندگی امروزی به دلیل بحران آب امری اشتباه و غیر اخلاقی است. سرویس‌‌های قالیشویی بانو طوری طراحی شده‌اند که کمترین آب ممکن را مصرف کنند و در مصرف آن صرفه جویی کنند.

کتاب‌هایی وجود دارند که معمولا می‌گویند چه بخورید و یا چه نخورید! همین ایده در مورد این که چه چیزی برای تمیزی فرش و موکت استفاده شود نیز وجود دارد. بعضی از مواد شوینده را نباید برای فرش یا موکت استفاده کرد. در این مطلب میخوا‌هیم چهار چیزی که فرش یا موکت شما نباید با آن تماس پیدا کند را معرفی می‌کنیم.

مایع سفید کننده:

اگر چه مایع سفیدکننده یک تمیزکننده عالی برای لباس‌های سفید است، اما برای فرش و موکت هرگز نباید از مایع سفید کننده استفاده کنید. مشکل مایع سفیدکننده این است که رنگ چیزها را از بین می‌برد و این موضوع در رابطه با فرش و موکت نیز صحت دارد. اگر یک لکه روی فرش یا موکت خود دارید، استفاده از مایع سفیدکننده راه حل آن نیست!

شراب سفید:

اگر چه شراب سفید می‌تواند برای از بین بردن لکه شراب قرمز مورد استفاده قرار بگیرد، اما متدهای بهتری برای تمیز کردن لکه شراب قرمز وجود دارد و به ضرر استفاده از شراب سفید برای ازبین بردن لکه شراب قرمز نمی‌ارزد. چرا باید یک شراب خوب را برای تمیز کردن یک لکه هدر بدهید؟

بیشتر بخوانید: چگونه از رشد باکتری و قارچ در داخل فرش جلوگیری کنیم؟

مواد شوینده ساینده:

شما ممکن است فکر کنید که هرچه بیشتر یک چیز را بسابید بهتر است! اما این موضوع در رابطه با فرش و موکت صحیح نیست. تار و پود فرش و موکت به راحتی در اثر سایش زیاد پاره شده و آسیب می‌بینند.

مایع یا پودر لباسشویی:

نگهداری از لباس و شست و شوی آن کاملا با شستشوی فرش و موکت متفاوت است. هرچند پودر لباس شویی می‌تواند تقریبا هر نوع کثیفی را بشوید، می‌تواند باعث ایجاد چسبندگی و حس صابونی روی فرش و موکت شود که تن‌ها راه از بین بردن آن استفاده از آب خیلی زیاد است. مواد شویند فرش و موکت انحصارا برای شست و شوی فرش و موکت ساخته شده که بعد از خشک شدن حس چسبندگی به آن نمی‌دهند و آن را در برار کثیفی‌های آینده نیز ایمن می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *