چگونه از رشد قارچ در فرش و موکت خود جلوگیری کنیم؟

قالیشویی فرش قارچ زده 

افرادی که در خانه خود به هر دلیلی با خیس شدن فرش یا موکت خود روبرو هستند باید مراقب رشد قارچ‌ها در فرش و موکت خود باشند. حتی مقدار کمی نم و رطوبت می‌تواند موجبات رشد قارچ‌ها را فراهم کند که به نوبه خود برای سلامت و بهداشت خانواده بسیار مضر است. با استفاده از سرویس‌های متنوع قالیشویی بانو می‌توانید از رشد قارچ‌ها جلوگیری کنید.

چگونه از رشد قارج در فرش و موکت خود جلوگیری کنیم؟

بنابر نظر محققین تنها مقدار کمی رطوبت در جایی کم‌نور می‌تواند قارچ‌های خطرناک و بیماری زا را به فرش و موکت شما بیاورد.

 

با خشک کردن سریع فرش یا موکت خود خطر را دفع کنید:

هرچه سریع‌تر فرش یا موکت خود را خشک کنید، سریع‌تر می‌توانید از رشد قارچ در فرش و موکت خود جلوگیری کنید. نیاز به تجهیزات زیاد پیچیده‌ای نیست، به مقداری حوله خشک و دمنده نیاز دارید. پنکه برای ایجاد جریان هوا به کار بیاندازید و با مالیدن حوله به نقاط خیس سعی کنید فرش و موکت خود را خشک کنید. هرچند این چندان آسانی نیست، اما این تنها راه حل خانگی آن به حساب می‌آید. البته همیشه شما می‌توانید با تماس با قالیشویی بانو از ما برای این کار کمک بگیرید. حتی استفاده از فن و دمنده نیز ممکن چنیدن روز به طول بی‌انجامد.

قارچ‌ها می‌توانند بعد از رشد به هوای خانه شما وارد شوند وبا ورود به بدن انسان باعث ایجاد بیماری‌هایی گوارشی و تنفسی شوند. استفاده از مکنده‌های مخصوص فرش و موکت که آب آن‌ها را جذب می‌کند یکی از بهترین راه حل‌ها برای این مشکل است. همچنین استفاده از ماشین‌های استخراج حلال یا بخارشویی نیز گزینه بسیار مناسبی برای خشک کردن فرش یا موکت در محل می‌باشد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از سرویس حمل و نقل قالیشویی‌ها، فرش خود را به کارخانجات قالیشویی برای شست و شو و خشک شدن بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *