قالیشویی در کرج
خانه / شستشوی فرش / پاك كردن لاك از روي فرش

پاك كردن لاك از روي فرش

پاک کردن لاک از فرش

لکه لاک چگونه از فرش پاک می شود؟

برخی از لکه هایی که روی فرش های شما ایجاد می شود به راحتی از میان نمی رود. لکه لاک یکی از این لکه ها است. پاک کردن لکه لاک از روی فرش کار نسبتا سختی است. مخصوصا اگر برای مدت طولانی از ایجاد آن گذشته باشد و برای رفع آن اقدام نکرده باشید. بهتر است در صورتی که با روش های خانگی موفق به پاک کردن لکه لاک از روی فرش نشدید از یک قالیشویی در کرج، تهران و هر منطقه ای که در آن سکونت دارید کمک بگیرید و از استفاده از روش های نادرست روی فرش خودداری کنید.

پاک کردن لاک از فرش

روش های پاک کردن لاک از روی فرش:

استفاده از لاک پاک کن: برای پاک کردن لکه لاک با استفاده از لاک پاک کن بهتر است حتما تست رنگ انجام دهید تا مطمئن باشید که آسیبی به فرش شما وارد نمی کند. قبل از ظروع کار درصورتی که لکه هنوز تازه است تا جای ممکن لاک را بوسیله یک چاقو یا کارت عابربانک بردارید. توجه داشته باشید که لکه لاک را از خارج به داخل پاک کنید تا پخش نشود. سپس پد لاک پاک کن را برداشته و بر روی لکه ضربه بزنید. توجه داشته باشید که برای پاک شدن بهتر پد را تعویض کنید و از کشیدن آن روی لکه خودداری کنید.

استفاده از الکل صنعتی: این پاک کننده برای تمامی فرش ها مناسب نیست و ممکن است باعث رنگ پس دادن فرش شود اما کاربردهایی نظیر پاک کردن لکه چسب از فرش و همینطور لکه لاک از فرش را دارد. بهتر است قبل از استفاده از الکل صنعتی برای پاک کردن لاک و یا هر لکه دیگر بهتر است تست پایداری رنگ روی خش کوچکی از فرش انجام شود و درصورتی که آسیبی به فرش وارد نمی شد از آن استفاده کنید. بهتر است روی لکه خشک شده تافت مو برنید و بعد از آن از الکل استفاده نمایید. سپس بوسیله یک برس روی لکه را برس بکشید تا پاک شود. درصورتی که لکه پاک نشد این کار را تکرار کنید. اگر لکه لاک تازه است ابتدا یک تکه یخ روی آن بگذارید و کمی صبر کنید. سپس یخ را برداشته و مراحل فوق را اجرا نمایید.

New Project - 2023-08پاک کردن لاک از فرش-16T111746.898

پاک کردن لکه با سرکه: سرکه یکی از شوینده های خانگی است که بسیار کاربردی است و برای پاک کردن بسیاری از لکه ها از آن استفاده می شود. این لکه بر معمولا آسیبی به فرش وارد نمی کند. برای پاک کردن لاک از فرش سرکه سفید را روی لکه بریزید و 15 دقیقه صبر کنید. سپس بوسیله یک چاقو آن را پاک کنید. توجه داشته باشید که از چاقوی کند استفاده کنید تا آسیبی به الیاف فرش وارد نشود. اگر لکه پاک نشد این کار را تکرار کنید تا پاک شود. به جای چاقو از برس هم می توان استفاده کرد.

استفاده از خدمات قالیشویی معتبر: در صورتی که لکه با روش های فوق از بین نرفته است از بکارگیری شوینده های قوی خودداری کنید. استفاده از این شوینده های می تواند مشکلات بسیار زیادی برای فرش ایجاد کند. همچنین از استفاده از استن روی فرش خودداری کنید. زیرا احتمال رنگ دهی را به شدت الا می برد و ممکن است لکه را پخش کند.

بعد از پاک کردن لکه لاک از فرش محل لکه را با آب و شامپوفرش و یا مایع ظرفشویی شستشو دهید تا فرش کاملا تمیز شده ومواد مورد استفاده برای پاک کردن لاک از فرش خارج شود. سپس فرش ا به طور کامل خشک کنید تا از رشد باکتریها و ایجاد بوی بد جلوگیری شود.

پاک کردن لاک از فرش

نتیجه گیری:

لکه ی لاک یکی از لکه هایی است که برای پاک کردن ان نیاز به دقت و توجه بالایی هستیم. این لکه ممکن است به راحتی پخش شود بنابراین استفاده از مواد شوینده مناسب برای پاک کردن آن بسیار ضروری است. همچنین استفاده از مواد شوینده قوی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بهتر است از الکل و استون برای پاک کردن لکه ی لاک از فرش استفاده نکنید تا با مشکل رنگدهی فرش رو به رو نشوید.

برچسب ها: چگونه لاک را از فرش پاک کنیم؟، رفع لکه لاک از فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *