قالیشویی در کرج
خانه / شستشوی فرش / تفاوت شست و شوی قالی ها

تفاوت شست و شوی قالی ها

قالیشویی با دستگاه اتوماتیک
تفاوت قالیشویی ها

تفاوت شست و شوی قالی ها نسبت به زمان های گذشته:

مردم در زمان های قدیم اکثرا خود مشغول به شستن فرش و قالی های منزلشان میشدند اما با گذشت زمان و زندگی های آپارتمانی و همچنین کمبود وقت این کار امروزه مقدور نمیباشد و به همین دلیل قالیشویی در تهران، قالیشویی در کرج و دیگر کلان شهرها نسبت به گذشته شکل دیگری به خود، گرفته است.

در سراسر کشور قالیشویی هایی وجود دارند که شست و شوی فرش های شما را به نحو احسن انجام میدهند. کافی است با آن ها تماس بگیرید تا فرش شما را به قالیشویی مورد نظرتان منتقل کرده و پس از شست و شو با بهترین دستگاه ها و مواد شوینده آن را به شما بازگردانند.

اما باید بدانید شست و شوی زیاد فرش باعث خراب شدن آن میشود و ممکن است تغییر رنگ دهد و به بافت های آن آسیب وارد شود. همچنین همان اندازه که قرارگرفتن فرش در مقابل نور خورشید در دراز مدت باعث آسیب به آن میشود وجود رطوبت نیز میتواند به فرش آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.

بیشتر بخوانید: چگونه فرش مناسب برای اشپزخانه انتخاب کنیم؟

نکته هایی که هنگام سروکار داشتن با قالیشویی ها باید به آن دقت کرد:

با توجه به زیادشدن تعداد قالیشویی ها باید بدانیم که بهترین قالیشویی کدام است که در عین تمیز شدن فرش آسیبی به آن وارد نشده وهزینه و زمان لازم برای شست و شوی فرش کمتر از بقیه قالیشویی ها باشد.

همیشه قالیشویی را که دارای مجوز و مورد تایید صنف قالیشویان باشد را انتخاب نمایید تا دچار مشکل نشوید. صنف قالیشویان هزینه بابت شستن فرش ها را تعیین و ابلاغ میکند وهمچنین بر اعمال قالیشویی ها نظارت می نماید تا دچار تخلف نشوند.

برای فهمیدن این که آیا قالیشویی موردنظرتان دارای مجوز میباشد یا خیر کافی است به وب سایت اتحادیه صنف قالیشویان مراجعه فرمایید و لیست قالیشویی های دارای مجوز را مطالعه نمایید تا در انتخابتان اشتباه نکرده باشید.

در مورد شستن تابلوفرش ها یا فرش های قیمتی یا فرش هایی که باید به شیوه خاصی شسته شوند بهتر است قبل از تحویل دادن فرش یا تابلو توافق نمایید تا دچار مشکل نشوید. همچنین بهتر است در صورتی که هزینه را قبل از تحویل فرش پرداختید حتما رسید تهیه کنید تا دچار مشکل یا خطا نشوید.

در قراردادهای بعضی قالیشویی ها آورده شده که مسئولیت خسارت وارده به فرش بر عهده مشتری میباشد. پس در صورتی که فرشتان گرانبها باشد قبل از پذیرفتن و امضا کردن قرارداد آن را مطالعه کنید و در صورت وجود این قانون آن را نپذیرید.

برای اطمینان بیشتر میتوانید با پرداخت مبلغی فرش خود را بیمه نمایید تا در صورت آسیب وارد شدن به فرشتان هزینه خسارت را بیمه پرداخت کند.

هنگام تحویل گرفتن رسید آن را بررسی کنید تا اطلاعات نوشته شده در آن با واقعیت یکی باشد و اشتباهی در آن رخ نداده باشد و رسید حتما دارای مهر قالیشویی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *