قالیشویی بانو
قالیشویی در بنیاد

 آشپرخانه‌ها محلهای پر رفت و آمد هستند. شما برای داشتن احساس راه رفتن بهتر یا برای ایجاد فضای زیباترین در آشپزخانه خود می‌توانید از فرش استفاده کنید. هر دلیلی که داشته باشید انتخاب یک فرش برای آشپزخانه از انتخاب فرش نسبت به انتخاب فرش برای مکانهای دیگر متفاوت است. شما باید به میزان و مقاومت آن و جنس آن فکر کنید. این مقاله که توسط قالیشویی بانو در بنیاد ایجاد شده است برای این است که شما با نحوه انتخاب فرش برای آشپزخانه آشنا شوید.

مراحل انتخاب فرش یا قالیچه برای آشپزخانه

 1. مکانی از آشپزخانه را که میخواهید قالیچه قرار دهید را انتخاب کنید. این قسمت‌ها معمولا در رفت و آمدترین قسمتهای فرش هستند. مثلا روبروی یخچال،گاز و سینک یا یخچال.
 2. مکانی را که می‌خواهید فرش درآنجا قرار گیرد را اندازه بگیرید. اینکار باعث می‌شود که شما اشتباها فرشهایی که خیلی بزرگ هستند را اشتباها انتخاب نکنید.
 3. شکل فرش را انتخاب کنید. فرشها ب فرمهای متفاوتی قابل خریداری هستند. گرد مستطیل یا مربع یا شاید حتی به اشکال دیگر. ببینید کدام شکل بهترین حالت برای آشوزخانه شماست
 4. آیا برای راحتی بیشتر هنگام آشپزی و ظرف شستن میخواهید فرش انتخاب کنید؟ در این صورت فرشهایی با مواد مصنوعی وجود دارند که از فوم یا ژل ساخته شداند که پوشش بسیار نرمی را برای شما فراهم می‌کنند.
 5. تصمیم بگیرید که آیا شما فرش شما دارای طرح باشد یا اینکه تک رنگ باشد. شما می‌توانید رنگی انتخاب کنید که متناسب با کابینت شما یا دیگر لوازم خانه شما باشد.
  • فرشهای تیره‌تر کثیفی کم‌تری از خود نشان می‌دهند.
 6. به دوام فرش نیز توجه کنید. یک فرش برای آشپزخانه بیشتر از هر نوع دیگری از فرش در معرض لکه شدن قرار دارد. بهتر است فرشی انتخاب کنید که بیشترین دوام را در برابر شستشوی مکرر دارد.
  • بهترین مواد ضد لکه پشم و نایلون هستند. اگر الیاف طبیعی می‌خواهید می‌توانید از فرش پشمی استفاده کنید. ولی اگر به دنبال الیاف مصنوعی هستید نایلون بهترین گزینه است.
  • بهترین نوع الیاف برای تمیز کردن الیاف از جنس کتان هستند. شما می‌توانید کفپوشهایی از جنس کتان هم پیدا کنید
 7. فرش را از نظر سر خوردن ایمن کنید. یک فرش سر خورنده در مکانی پر ترافیک و پر از وسایل مانند آشپزخانه بسیار خطرناک است.
  • شما می‌توانید از چسب‌های بخصوصی برای محکم کردن قالیچه در آسپزخانه استفاده کنید.
  • شما می‌توانید همچنین از پدهای نگهدارنده فرش نیز استفاده کنید.

قالیشویی بانو در بنیاد که در کرج واقع شده است آماده خدمات رسانی به مشتریان عزیز کرجی در زمینه‌های مختلف نظیر موکتشویی و مبلشویی و قالیشویی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *