می‌دانیم که به‌مرورزمان باکتری‌هایی داخل فرش و قالیچه‌ها ایجاد می‌شوند که بسیار خطرناک بوده و انجام کارهای روزانه از قبیل نشستن، برخاستن و همین‌طور خوابیدن می‌تواند به‌مرورزمان ما را درگیر آلرژی‌ها و حساسیت‌های گاهاً خطرناکی بکند. اعضای مختلف بدن مانند پوست و مو در مقابل این ویروس‌ها و باکتری‌ها مقاومتی از خود نشان نمی‌دهند و خیلی زود درگیر آن می‌شوند.
علاوه بر این، قرار داشتن قالی در معرض آلودگی‌های محیطی، باعث جایگزینی، رشد و تکثیر انواع قارچ و باکتری در الیاف آن و انتقال این عوامل به محیط زندگی و پوست بدن می‌شود. موردی که مولد بسیاری از انواع بیماری‌ها بوده و آسیب‌های جدی به‌سلامتی افراد وارد می‌کند. 

 
باکتری‌های کشنده روی قالی‌ها

لازم به ذکر است که وجود فرش‌های کثیف و پر از باکتری در خانه سبب ایجاد بیماری‌های سخت ذات‌الریه شده و درصورتی‌که رسوبات به‌موقع پاک‌سازی نشود می‌تواند سبب بروز انواع حساسیت‌های پوستی در انسان گردد. 
همین‌طور این باکتری‌ها می‌توانند موجب ایجاد یک بوی نامطبوع در فضای خانه شوند. اکیداً توصیه می‌کنیم که به‌محض ریختن مواد غذایی روی فرش، همان قسمت را با شامپو فرش تمیز کنید و یا این که اگر وضع وخیم است آن را به قالیشویی تحویل دهید تا به‌صورت کاملاً مکانیزه تمامی باکتری‌های موجود در فرش با مواد شوینده مخصوص از بین برود.
 

تلفن: 

02634118

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *