قالیشویی در کرج
خانه / شستشوی فرش / ترفندهای کاربردی برای پاک کردن لک قهوه از فرش

ترفندهای کاربردی برای پاک کردن لک قهوه از فرش

پاک کردن لکه قهوه از فرش

آیا لکه قهوه به راحتی از روی فرش پاک می شود؟

تا به حال برای شما هم پیش آمده که فنجان قوه تان روی فرش واژگون شود؟ در این زمان چه می کنید؟ قطعا می دانید که لکه قوه می‌تواند یکی از لکه‌های پیچیده باشد که بر روی فرش ایجاد می‌شود. اما با استفاده از روش‌های صحیح و ابزارهای مناسب، می‌توانید این لکه را به راحتی پاک کنید بنابراین نگران نباشید. درصورتیکه در منزل و با روش های خانگی نتوانستید لکه قهوه را به طور کامل برطرف کنید می توانید از یک قالیشویی معتبر کمک بگیرید. یک مجموعه معتبر قالیشویی می تواند بدون آسیب به بافت فرش شما لکه را به طور کامل پاکسازی کند.

پاک کردن لکه قهوه از فرش

گام های پاک کردن لکه قهوه از فرش

  1. سریع برای پاک کردن لکه اقدام کنید: بلافاصله پس از ایجاد لکه قوه برای پاک کردن آن اقدام کنید. لکه قهوه یکی از انواع لکه هایی است که بهتر است بلافاصله بعد از ایجاد برای پاک کردن ان اقدام کنید. با تأخیر در پاک کردن ، لکه قهوه ممکن است قهوه عمیق تر جذب فرش شده و پاک کردن آن را دشوارتر شود.
  2. جذب قهوه تا جای ممکن از روی فرش: قبل از شروع به پاکسازی لکه ابتدا با استفاده از دستمال کاغذی و یا پارچه ای سعی کنید تا بیشتر مایع و رطوبت را جذب کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا کار پاک کردن لکه موثر تر پیش رود و همچنین لکه بزرگتر نشود.
  3. استفاده از شوینده مناسب و سازگار با فرش: انتخاب شوینده مناسب برای پاکسازی لکه قوه از اهمیت بالایی برخوردار است. این کار علاوه بر پاکسازی لکه موجب آسیب به بافت فرش نخواهد شد. یکی از راه‌های معمول استفاده از  ترکیب آب و صابون مایع است که راهی ساده و کاربردی است. درصورتیکه از محلول های شیمیایی استفاده می کنید دستورالعمل روی جعبه آن را به دقت بررسی کنید
  4. دستمال را به ارامی و از بیرون به داخل لکه روی فرش بکشید: برای پاک کردن این لکه نیازی به فشار زیاد دست نیست. فقط کافیست که توجه داشته باشید که لکه را از بیرون به داخل پاک کنید. این کار به شما کمک می کند که مانع از پخش شدن لکه شوید.
  5.  فرش را بعد از شستشو کاملا خشک کنید: بعد از اتمام شستشو فرش را به طور کامل خشک کنید. خشک نکردن فرش به طور کامل  می تواند زمینه را برای رشد انواع باکتریها در فضای بین پرزهای فرش فراهم کند.

پاک کردن لکه قهوه از فرش

شوینده های مناسب برای پاک کردن لکه قهوه از فرش
  • محلول آب و صابون مایع:

این محلول یکی از روش‌های ساده و مؤثر برای پاکسازی لکه قهوه است. مقداری از صابون مایع را در آب ریخته و به آهستگی به هم بزنید. سپس با یک دستمال نرم یا اسفنج تمیز، به طور ملایم دستمال را روی لکه بکشید و سپس با دستمال خشک پاک کنید.

  • محلول آب اکسیژنه:

محلول آب اکسیژنه یک شوبنده قوی برای لکه قهوه است و معمولاً در فروشگاه‌های لوازم خانگی یا فروشگاه‌های محصولات شوینده در دسترس است. دقت داشته باشید که در زمان استفاده از این محلول دستور استفاده روی بسته‌بندی را دقیقاً مطالعه کنید و با توجه به آن از محلول برای پاک کردن لکه استفاده کنید. سپس با دستمال خشک پاک کنید.

  • مخلوط آب و سرکه:

ترکیب اب و سرکه محلولی ساده و طبیعی برای پاکسازی لکه قهوه از روی فرش است. مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید و با یک دستمال نرم، لکه را تمیز کنید. سپس با آب محل لمه را بشویید و با دستمال تمیز و خشک کاملا خشک کنید. این روش روشی کاربردی برای پاک کردن لکه های تازه است.

  • محلول‌های شوینده صنعتی:

در بازار محلول‌های شوینده مخصوص انواع لکهموجود است. این محلول‌ها عموماً قدرت پاک کنندگی بالا و فرمولاسیون مناسبی برای پاکسازی لکه‌های مختلف دارند. فقط کافیست که دستورالعمل موجود روی بسته‌بندی محصول را مطالعه کرده و به دقت عمل کنید. ضمنا فراموش نکنید که قبل از استفاده از مواد صنعتی دفترچه راهنمای فرش را مطالعه کرده و روی بخش کوچکی از فرش شوینده را تست کنید. با این کار مطمئن می شوید که آسیبی به فرش نمی رسد.

پاک کردن لکه قهوه از فرش

نتیجه گیری:

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش کار دشواری نیست و با دنبال کردن چند گام به راحتی قابل پاک کردن است. توجه داشته باشید که که مهم ترین نکته در زمان رو به رو شدن با لکه قهوه اقدام به موقع است. هر چه سریع تر اقدام کنید احتمال بیشتری دارد که لکه به طور کامل پاک شود. همچنین استفاده از شوینده های خیلی قوی برای برطرف کردن این لکه ممکن است به فرش آسیب برساند. لازم به ذکر است مطالعه دفترچه راهنمای همراه فرش به شما کمک شایان توجهی در برطرف کردن انواع لکه از فرش می کند. بنابراین کافی است طبق دستورالعمل موجود در دفترچه عمل کنید تا فرش آسیبی ندیده و پاکسازی را با موفقیت انجام دهید.

برچسب ها: پاك كردن لكه قهوه از روي فرش دستباف، نحوه پاك كردن لكه قهوه از روي فرش، طرز پاک کردن لکه قهوه از روی فرش، ترفندهای پاک کردن لکه قهوه از فرش، روش قطعی پاک کردن قهوه از فرش، چطور لکه قهوه را پاک کنیم