شماره تماس

91002728 -02634118

ترمیم مبل چرم در خانه

مبلشویی بانو کرج در شاهین ویلا

شستشوی مبل چرم، مخمل، پارچه ای

ارائه خدمات شستشوی مبل راحتی و استیل

ارائه خدمات با کیفیت بالا در منزل

استفاده از متد روز برای شستشو

چگونه مبل چرم را ترمیم کنیم؟


مبل چرمی یکی از وسایل دکوری مهم در منزل است که زیبایی و شکوه خاصی به فضا می‌بخشد. اما در طول زمان و به علت استفاده روزمره، ممکن است مبل چرمی شما خراب شده و یا صدمه ببیند. این صدمات ممکن است به سطح چرمی و یا چوبی وارد شود. یکی از اصلی ترین سوالاتی که با آن رو به رو شده اید این است که آیا مبل چرمی پوسته شده قابل ترمیم است؟ پاسخ به این سوال نسبی و وابسه به میزان آسیب دیدگی مبلمان و میزان ترک خوردگی است.

ترمیم مبل چرمی

چرا مبل چرم ترک میخورد؟

چرم استفاده شده در بسیاری از مبلمان طبیعی است. چرم طبیعی ماده ای زنده است که در اثر گذشت زمان و تجمع گرد و غبار و ذرات ریزی که جذب بافت چرم می‌شود فرسوده و خشک شده و در نهایت ترک میخورد. این تغییرات اندک اندک در چرم ایجاد شده و یک شبه ایجاد نمی شود. بنابراین با رعایت نکات کوچک و رسیدگی های جزئی میتوانید برای مدت طولانی از مبلمان چرم خود استفاده نمایید.

روش ترمیم ترک های مبل چرم:
 • ترک های سطحی و اندک

برای برطرف کردن ترک های کوچک و سطحی مبلمان چرم نیاز به یک واکس چرم مرغوب و با کیفیت، برس نرم یا پارچه خشک و نرم و صابون داریم. 

 1. برای شروع اطراف قسمت پوسته شده و سطح قسمت آسیب دیده را با دستمال و صابون تمیز کنید تا تمامی گرد و غبار از سطح مبلمان پاک شود. 
 2. سپس بوسیله دست یا قاشق واکس را روی مبل چرمی بزنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. برای جذب واکس توسط مبلمان چرم حداقل 12 تا 24 ساعت زمان لازم است. 
 3. بعد از گذشت زمان و خشک شدن کامل درصورتیکه به اندازه کافی چرم مبلمان احیا نشده بود مجدد واکس زنی را تکرار کنید.

 

 • ترک های عمیق تر و بزرگتر

برای برطرف کردن ترک های عمیق نیاز به پرکننده های چرم( فیلر چرم) و یا رنگ چرم هستیم.

 • فیلر چرم:

برای استفاده از فیلر ها علاوه بر فیلر مرغوب نیازمند پارچه، صابون، کاردک، سمباده ریز( بهتر است از سمباده شماره 600 استفاده شود) نیز هستیم.

 1. سطح مبل را با پارچه و آب و صابون تمیز کرده و خشک کنید. 
 2. در مرحله بعد بوسیله سمباده کشی سطح چرم را کاملا یکدست کرده و ناهمواریها را از بین ببرید. سپس تمام ذرات گرد و خاک را بوسیله یک دستمال مرطوب پاک کرده و خشک کنید.
 3. سپس بوسیله کاردک فیلر را روی ترک ها قرار دهید تا ترک ها پر شود.سپس مقدار اضافی را پاک کنید.
 4. در مرحله بعد حداقل شش ساعت زمان برای خشک شدن فیلر لازم است. در صورتیکه فیلرها بعد از خشک شدن کوچک شدند بهتر است این فرآیند را تکرار کنید.
ترمیم مبل چرمی
 • استفاده از ترکیب رنگ چرم و فیلر

استفاده از ترکیب فیلر و رنگ برای رفع ترک های عمیق انتخاب مناسبی است. در این روش نیاز به سشوار، فیلر،سمباده ریز، رنگ و پارچه تمیز دارید و مراحل آن به شرح زیر است:

 1. برای این کار ابتدا مبل را سمباده زده و خاک ناشی از سمباده زدن را پاک کنید. سپس لازم است تا دوباره به سمباده زده شود. این کار به رنگ پذیری بهتر سطح کمک می کند. 
 2. در مرحله بعد یک لایه نازک رنگ را بر روی فیلر قرار دهید و برای خشک شدن رنگ می توانید از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید.
 3. در صورتیکه نیاز است مجدد رنگ زده و خشک نمایید.

 

 • استفاده از چسب چوب (درصورتیکه پارچه چرم مبلمان جدا شده است)
 1. اگر پارچه چرم مبل شما از آن جدا شده است میتوانید با استفاده از چسب چوب آن را در محل خود بچسبانید.
 2. سپس محل را سمباده زده تا هموار شود.
 3. در مرحله آخر درزها را با رنگ چرم پر کنید تا قسمت چسبیده کمتر پیدا باشد.
ترمیم مبل چرمی

نتیجه گیری:

شما می‌توانید به طور مستقل مبل چرمی خود را تعمیر کرده و از لحاظ ظاهری زیبایی آن را برای مدت طولانی تری حفظ نمایید. همچنین، انجام تعمیرات به موقع و نگهداری صحیح مبل چرمی، به شما کمک می‌کند تا عمر مفید آن را افزایش دهید و از خرابی‌ها و خسارات بزرگتر جلوگیری کنید. شرایط نگهداری، حفظ نظافت مبلمان ، استفاده از شوینده مناسب مبلمان (باتوجه به جنس پارچه) و موارد دیگر در حفظ و نگهداری طولانی مدت مبلمان موثر است. مجموعه بانو ارائه کننده خدمات مبلشویی و قالیشویی در شاهین ویلا، مهرشهر، عظیمیه، محمدشهر و سایر مناطق کرج در تمامی روز ها آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشند.

برچسب ها

آخرین مقالات

شعب قالیشویی بانو کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *