آب ژاول که البته در ایران با نام‌های سفیدکننده، وایتکس و یا براق‌کننده شناخته می‌شود یکی از مواد شیمایی مورداستفاده در صنعت است که به‌طورکلی جهت سفیدکردن و ازبین‌بردن لکه‌های رنگی روی انواع پارچه‌ها، سطوح و… با درصدهای مختلف استفاده می‌شود. ازاین‌رو اگر فرش و قالی شما کثیفی غیر قابل دارد و یا این که لکه‌ای روی آن ایجاد شده است. معمولاً می‌توانید از آب ژاول استفاده کنید. البته میزان و درصد استفاده آن متغیر بوده و بستگی به نوع فرش و بافت و… دارد.
قطعاً استفاده بیش از حد از آب ژاول می‌تواند موجب بروز آسیب روی فرش یا هر چیز دیگری شود.

 

سفیدکننده مناسب فرش

 

یکی از اصلی‌ترین مصارف خانگی آب ژاول، استفاده از خاصیت لکه بری و سفیدکنندگی آن می‌باشد. برای ازبین‌بردن لک ایجاد شده روی سطوح کاشی و سرامیک و همچنین پارچه‌ها می‌توان از این ماده استفاده نمود. باتوجه‌به خاصیت رنگ‌بری آب ژاول، از آن در کارخانجات پارچه‌بافی و نساجی و همچنین تولید کاغذ نیز استفاده می‌گردد.
اما یک سؤال دیگر: آب ژاول چه تفاوتی با وایتکس دارد؟ در پاسخ به این پرسش لازم است بگوییم که آب ژاول در واقع همان وایتکس می‌باشد و هیچ تفاوتی با هم ندارند. ماده زردرنگ هیپوکلریت سدیم با خاصیت ضدعفونی‌کنندگی و لکه بری با نام‌های مختلفی از قبیل آب ژاول، وایتکس، اکسید کلرید سدیم و آنتی فرمین و javel water و vaytex bleach شناخته شده است.

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *