شماره تماس

91002728 -02634118

 شاید خیلی از خوانندگان این مطلب هیچ اطلاعاتی در مورد تورقوزآباد یا دورقوزآباد نداشته باشند. اما وقتی بنیامین نتانیاهو در صحن سازمان ملل به محل سری نگهداری مواد رادیواکتیو در ایران اشاره کرد. آدرس آن را در تورقوز آباد نام برد. تورقوزآباد در میان ایرانیان شاید بیشتر زمانی بکار میرود که بخواهند ب مکانی دور و پرت اشاره کنند. به همین جهت وقتی اولین بار نام این روستا را از زبان نتانیاهو شنیدند شاید برایشان عجیب به نظر رسیده باشد.

نتانیاهو در ادعای خودش محل این انبار سری را در کوچه ماهر در تورقوزآباد گفته بود اما در واقع این کوچه با نام کوچه مهر در تورقوز آباد وجود دارد.  کوچه محل وجود چندین سوله است که در آن یکی از سوله های مورد ادعای نتانیاهو وجود دارد. . بسیاری از اهالی ادعا دارند که این محل در واقع  یک انبار برای قالیشویی است و یک نگهبان آنجا کار میکند. این نگهبان به دلیل مراجعه تعداد بالای خبرنگاران کلافه شده و تقریبا به کسی پاسخگو نیست. 

این اتفاق باعث شده است که نام روستای تورقوز آباد بر سر زبانها بی‌افتد و یکی از معروفترین روستاهای جهان باشد که نامش در صحن عمومی سارمان ملل برده شود. اما حالا بعد از گذشت 1 سال از این اتفاق بار دیگر نام تورقوزآباد در میان خبرها پیچیده است. زیرا طبق اطلاعات منابع آگاه بازرسان آژانس انرژی هسته‌ای به این محل مراجعه کرده و توانسته‌اند زمایشات لازم را اجرا و نمونه برداری کنند. اما اگر به دنبال جواب این آزمایشات هستید فعلا نمیتوان به دنبال نتیجه بود. باید کمی صبر کنید تا نتایج آزمایشات از خاک ارائه شود. هرچند این ادعا بسیار خنده دار به نظر میرسذ. اما تا رسیدن نتایج آزمایشات دوباره شاهد مطرح شدن نام تورقوز آباد خواهیم بود.

 قالییشویی بانو واقع در شهر کرج می‌باشد و آماده خدمات رسانی به تمام همشهریان کرجی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *