قالیشویی بانو
انتخاب فرش دستباف

بافتن فرش یک هنر بخصوص است که تقریبا قدمت آن به 3000 سال پیش برمی گردد. فرش های دستباف مثل فرش ایرانی و فرشهای دیگر شرقی معمولا به صورت دست به دست بین نسل ها گشته اند تا به اینجا رسیده اند. این هنر بدون داشتن هیچگونه فضای آکادمیکی توانسته است تا کنون همچنان زنده بماند.

فرش‌های دستباف قیمت‌های متفاوتی دارند و قیمت‌ آن‌ها به فاکتورهای مختلفی وابسته است. از این جهت بعضی از این فرش ها با توجه به اینکه چه کسی آن را بافته یا قدمت آن مربوط به چه دوره‌ای است دارای قیمت‌های بالایی هستند.

انتخاب فرش دستباف

انتخاب فرش دستباف

 1. ابتدا سایز ایده آل فرش را بدست بیاورید

  1. ابتدا فضای اتاق را خوب اندازه بگیرید. محلی که قرار است فرش بپوشاند را اندازه بگیرید. در بیشتر موارد فرش طوری انتخاب می‌شود که فضای وسط اتاق را بپوشاند.
  2. می‌توانید اندازه‌های مختلفی را در نظر داشته باشید. هرچه اندازه بیشتری را در نظر داشته باشید. حق انتخاب بیشتری زمانخرید فرش خواهید داشت
  3. راهرو‌ها و ورودی‌ها چندان فضای مناسبی برای انتخاب فرش ندارند،  اما اتاق ‌ها و حال و پذیرایی گزینه مناسبی برای پهن کردن فرش هستند
 2. تصمیم بگیرید که طراحی سنتی را می‌پسندید یا مدرن

  1. امروزه هنرمندان فرش‌های دستباف از طرح‌های مدرن در فرش‌هایشان استفاده می‌کنند
  2. فرش‌های سنتی عموما طرح‌های و سمبل‌های اساتیری را به نمایش می‌گذارند
 3. بودجه مد نظر خود را تعیین کنید

  1. فرش‌های دستباف در قیمتهاب متفاوتی وجود دارند
  2. از چند میلیون تومان تا چند میلیارد تومان قیمت‌هایی است که می‌توانید در بازار فرش پیدا کنید
  3. فاکتور‌هایی مثل اندازه فرش و کیفیت آن می‌تواند به شدت روی قیمت تاثیر گذار باشد

گذشته از تمام این موارد به دنبال فروشنده فرشی باشید که شناخته شده باشد. فروشندگان شناخته شده دوست ندارند که آبروی خود  را از بین ببرند. بنابراین همیشه در تلاش هستند که با ارائه فرشهای خوب به مشتریان خود رضایت آن‌ها را جذب نمایند. به دنبال فروشندگانی باشید که در فروش فرش دستباف تخصص دارند. شما می‌توانید از فروشندگان شناسنامه فرش را درخواست که بدانید کجا فرش بافته شده و احیانا هنرمند فرشباف ان کیست. البته باید بدانید که بسیاری از فرش ها به کمک کودکان به سختی بافته می‌شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *