سؤالات زیادی در مورد بهترین روش و مکانیزه‌ترین شیوه شستشوی فرش و موکت مطرح می‌شود و یک اصل مهم در تمام آن‌ها وجود دارد. انجام عملیات خاک‌گیری پیش از شستن فرش. در واقع به جهت ازبین‌بردن گردوغبار ناشی از استفاده مداوم فرش و یا در معرض آلودگی قرارگرفتن انجام می‌شود. در واقع این کار باعث می‌شود که به عمر فرش افزوده شده و همین‌طور در اثر شستشو رنگ تیره به خود نگیرد. از طرفی در حال حاضر این عملیات توسط دستگاه‌های خاک‌گیری انجام می‌شود که فرش صددرصد پیش از شستشو در این مرحله تمیزتر شود.

 
چرا باید فرش را قبل شستشو خاک‌گیری کرد؟

 

چنانچه پیش از شست‌وشو خاک‌گیری انجام نشود و یا به شکل ناقص انجام شود به‌مرور باعث پوسیدگی فرش می‌شود. همچنین وجود خاک در فرش باعث زبری و خشکی پشم آن می‌شود امروزه به شکل کلی عملیات خاک‌گیری توسط دستگاه خاک‌گیری انجام می‌شود. برای قراردادن فرش در دستگاه خاک‌گیر، باید به نکات مهمی توجه شود.
بهتر است حتماً شرکت قالیشویی را انتخاب کنید که به شما تضمین خاک‌گیری قبل از شستشوی فرش را می‌دهد. البته با رعایت تمامی الزامات و جلوگیری از آسیب به فرش‌های دستبافت و نفیس. همین‌طور در فرش شما موجودات زنده‌ای رشد می‌کنند که صرفاً با شستشو از بین نمی‌روند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *